• VERTIKUTACE (vertikální prořezání)

Provádí se strojem nebo ručně hráběmi s plochými srpovitými zuby. Vertikálním fiezem (5-40mm) dochází k odstranění zplstnatělých částí rostlin, které se nestačili rozložit. Nerozložená vrstva brání odnožování trav, pronikání vzduchu, přiíjmu vody a živin do půdy. Vertikutace podporuje tvorbu nových výhonků trávníku a omezuje růst dvouděložných plevelů. Prořezání se provádí dle potřeby. Rozrušený rostlinný materiál (plsť, mech) je poté potřeba důkladně vyhrabat a odstranit.

  

  • AERIFIKACE (provzdušnení)

Provádí se strojem několika různými způsoby, důležité pro plochy kde dochází k intenzivnímu zhutnění vegetační vrstvy, lze ji provádět do různé hloubky. Do děr po provzdušnění se zapraví křemičitý písek. 

 

  • CHEMICKÁ OCHRANA

Brzo na jaře je třeba ošeřiit trávník proti sněžné plísni (vznikne téměř na každém trávníku, kde přes zimu ležel sníh nebo listí). Chemické ošetření trávníku se zaměřuje na houbové choroby (FUNGICIDY) a na likvidaci plevelů (HERBICIDY). Selektivně (likvidace dvouděložných plevelů), nebo totálně.

 

  • VÝŽIVA TRÁVNÍKU

Důležitý jarní krok pro dobrou kvalitu a vzhled trávníku. Používají se speciální nebo komplexní granulovaná hnojiva. Ke. zlepšení půdních vlastností, zadržování vody a podporu mikroflóry lze použít také různá organická hnojiva (např. kompost) nebo produkty na přírodní bázi – SYMBIOM (např. mykorhizní houby)

 

  • OBNOVA TRÁVNÍKU     

Trávník můžete mechanicky poškodit nebo ho poškodí choroby. V každém případě lze poškozená místa opravit položením nového travního koberce nebo dosetím.

 

  • AUTOMATICKÁ ZÁVLAHA

Nabízíme realizaci automatických závlahových systémů. Používáme kvalitní výrobky a šetrné postupy při montáži do již hotových zahrad.

 

NABÍDKA PLATÍ PRO SOUKROMÉ ZAHRADY, I PRO INTENZIVNĚ VYUŽÍVANÉ SPORTOVNÍ PLOCHY (zejm. fotbalová hřiště)

Zpracujeme pro vás individuální plán celoroční údžby, včetně cenové nabídky.

 

 

 

 

 

Novinka na trhu

 

Sadařský žebřík

Sadařský žebřík je vyrobený ze smrkové tyčoviny, jasanových stupnic a kované kyvné nohy. Největší předností žebříku je možnost svislého ustavení do stromu i na velmi nakloněném terénu. Horní část tyče se opírá do rozsochy, stupnice se nastaví do vodorovné polohy a dolní kyvná noha se pevně přizpůsobí terénu. Tím je zajištěna absolutní stabilita žebříku ve stromu. Díky principu stability v ustavení žebříku, se uživatel dostane do všech vnitřních i obvodových partií koruny. Tato flexibilita v ustavení žebříku je možná díky opření tyče i do velmi tenkých rozsoch.

podívejte se na krátké instruktážní video     https://youtu.be/yo0V4d-m06M

více podrobností najdete

www.sadarskezebriky.cz